KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177280
nr 1417 7280
Nils-Göran Brunner
(1923-1986), Sverige
Oljemålning, "Utsikt från ateljén Västerhaninge". Signerad. Olja på pannå, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 30x38cm
Nils-Göran Brunner, svensk bildkonstnär född i Lund 1923, död 1986 i Lund.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 6 september 2021
kl 18:49:56
3/9 22:03:38
Nils-Göran Brunner
Läs mer om Nils-Göran Brunner